بهترین دندانپزشک اصفهان بهترین دندانپزشک اصفهان چه کسانی می توانند از کاشت ایمپلنت بهره ببرند ؟

آیا همه می توانند جراحی کاشت ایمپلنت را انجام دهند ؟

در حالت کلی می توان گفت بله همه افراد می توانند از جراحی کاشت ایمپلنت استفاده کنند ، اما باید مراقب بود تا در بعضی موارد خاص برای بیمار مشکلی به وجود نیاید. برای مثال با کنترل دیابت در افراد دیابتی و استفاده از برند های مخصوص برای آن ها می توان روند درمانی را به گونه ای پیش برد که سبب جوش خوردن سریع پایه و استخوان شد.

برخی از مراجعه کنندگان دارای بیماری قلبی می باشند، ممکن است هنگام جراحی  با خونریزی و یا ایجاد مشکلاتی روبرو شوند به این علت که این بیماران از دارو های رقیق کننده خون استفاده می کنند لذا ،با کنترل شرایط این بیماران مانند قطع موقت دارو های رقیق کننده خون و یکسری اقدامات مورد نیاز می توان به آن ها کمک کرد تا کاشت دندان بدون ایجاد مشکلات جانبی برایشان انجام گیرد.

همچنین در افراد سیگاری و افرادی که از مشروبات الکلی استفاده می کنند حتما باید این نکته را به آن ها گوشزد کرد که مصرف خود را تا زمانی که پایه به صورت کامل به استخوان جوش می خورد تا حد ممکن کاهش دهند تا با شکست در درمان مواجه نشوند.

روش های مختلف کاشت دندان چیست؟

روش های کاشت  به دو صورت است:

  • با برش لثه (flap)
  • بدون برش لثه (flapless)

در روش اول جراح لثه را برش می دهد تا به قسمت مرزی استخوان برسد. با استفاده از ابزار جراحی، لثه کنار زده شده تا وی بتواند قسمت دریل استخوان را واضح ببیند. زمانی از این روش استفاده می شود که استخوان باریک است و باید دید مستقیم به استخوان داشت. عیب این تکنیک اینست که درد و لطمه به لثه و استخوان وارد خواهد شد.

در صورتی که استخوان باریک نبوده و دارای قطر کافی باشد از روش بدون برش لثه استفاده خواهد شد. از آنجایی که این روش دیجیتال بوده و با استفاده از راهنمای جراحی انجام می شود، بدون خطای دستی می باشد.

گاید یا راهنما همانند یک شابلون روی فک قرار گرفته و موجب می شود که میزان خطا در دریل اشتباه و غیرعمود فک بسیار کم شود. بدین صورت طول عمر بیشتری خواهد داشت. طی این روش نیازی به بخیه زدن فک نیست و سطح آسیب به بافت های نرم و سخت دهان و دندان حداقل ممکن است.


اگر دندانپزشک، ایمپلنت را به شما توصیه می کند…

Leave a Comment