بهترین دندانپزشک اصفهان آیا کاشت ایمپلنت درد دارد ؟

آیا کاشت ایمپلنت درد دارد؟

کاشت ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های درمانی برای جلوگیری از عوارض بی دندانی شامل عوارض فوری (اختلال در غذاخوردن ، تاثیر در زیبایی ، اختلال در تکلم ، آثار روحی و روانی) و عوارض تاخیری (تحلیل لثه و استخوان ناحیه بی دندان ، گودی در عضلات صورت،فشار بر مفاصل گیج گاهی ، رشد ناهنجار عضله زبان ، به هم ریختگی کلی در دندان ها) می باشد.

آستانه درد در بیماران مختلف متفاوت می باشد. بسیاری از بیماران تصور زیادی از درد داشته اند اما پس از کاشت دندان متوجه شده اند که درد زیادی ندارد. فرآیند کاشت  با حسی موضعی همراه است لذا بیمار دردی را حس نخواهد کرد. ابزار های مختلف جراحی در روند درمان مورد استفاده قرار می گیرند و استریل بودن محیط بروز هرگونه خطر عفونت یا آلودگی را کاهش می دهد.

انجام دستورالعمل های بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت است و در صورت تجویز پزشک باید از دارو های آنتی بیوتیک یا مسکن استفاده کرد تا میزان درد یا بروز عفونت به حداقل ممکن برسد. برخی از بیماران به دلیل اینکه درد خیلی کمی دارند از هیچگونه دارویی استفاده نمی کنند.

تجربیات یک بیمار از میزان درد پس از جراحی کاشت ایمپلنت دندان

در این بخش بیماری که دو واحد ایمپلنت در قسمت جلوی فک بالا کاشته تجربیاتش را در اختیار شما قرار می دهد. وی بیان می کند که جراحی هیچ دردی نداشته است. در ابتدا جراح بی حسی را همانند پر کردن دندان انجام می دهد و پس از بی حس شدن موضع با استفاده از دریل استخوان را سوراخ خواهد کرد. سپس پایه را می کارد.این روند به طور کلی تنها نیم ساعت طول کشید و من چیز زیادی متوجه نشدم و سپس به سر کارم برگشتم.

بعدازظهر کمی درد داشتم و از قرص ایبوپروفن که پزشک تجویز کرده بود استفاده کردم لذا در نهایت درد خاصی را حس نکردم. جالب است که پزشک برای من لیفت سینوس و پیوند استخوان را انجام داده بود ولی من متوجه این موضوع نشده بودم. قرص های مسکن را تا چند روز بعد مصرف کردم و دیگر هیچ دردی نداشتم.


شایع ترین دلایل مشکل لق شدن ایمپلنت

Leave a Comment