چند نکته مهم در مورد ایمپلنت های دندانی

چند نکته مهم در مورد ایمپلنت های دندانی:

ایمپلنت ها به شکل پیچ هایی هستند که از جنس تیتانیوم اند و در استخوان فک قرار می گیرند و نقش ریشه دندان را ایفا می کنند.ایمپلنت برای دندان هایی که از دست رفته اند جایگزین بسیار خوبی می باشد.اما برخی از افراد از انجام ایمپلنت هراس دارند که نکات زیر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

ایمپلنت های دندانی

 

امکان انجام هم زمان ایمپلنت و کشیدن دندان

در زمان هایی که دندان ها غیر قابل نگهداری باشند بعد از کشیدن دندان ها معمولا دندان پزشک بین دو تا سه ماه فاصله زمانی بین کاشت ایمپلنت و کشیدن دندان فاصله قرار می دهد تا در ناحیه بدون دندان استخوان ایجاد شود.اما در برخی موارد با توجه به نظر پزشک می توان این دو اقدام را بدون فاصله زمانی انجام داد.این روش باعث می شود که فرد برای هر دو عمل تنها یک بار داروی بی حسی را دریافت کند.

عدم دردناک بودن ایمپلنت

از آنجا که کاشت ایمپلت در علم دندان پزشکی جزو جراحی ها محسوب می شود پس از محیط استریل برای انجام این کار استفاده می شود.اما در مقایسه با سایر عمل هایی که برای دهان و دندان استفاده می شود ایمپلنت دارای درد بسیار کمی می باشد واگر به توصیه های پزشک کامل دقت کنید کاشت ایمپلنت اغلب بدون درد تمام خواهد شد.

استخوان فک در حین انجام ایمپلنت سالم می ماند

از آنجا که جنس ایمپلنت ها از تیتانیوم است برای بدن ضرر نخواهند داشت و تمایل به جذب توسط استخوان فک را نیز دارند.ایمپلنت از تحلیل رفتن استخوان فک نیز جلوگیری می کند.

گاها فقط  برخی از بیماران به جراحی سینوس فک احتیاج پیدا می کنند

اگر بیمار از کشیدن  دندان های خلفی موجود در فک بالایش زمان زیادی گذشته باشد،سینوس های موجود در استخوان فک بالایی اش در داخل استخوان گسترش می یابند.در این موارد استخوان کافی برای کاشت ایمپلنت وجود نخواهد داشت به همین دلیل قبل از ایمپلنت پزشک باید سینوس فک را بالا برده و ترمیم کند.پس از این جراحی ایمپلنت را بعد از 4 ماه یا بالافاصله بعد از عمل می توان کاشت.

وقت گیری قراردادن دندان بر روی ایمپلنت

پس از قرار دادن ایمپلنت برای شکل گیری استخوان کنار ایمپلنت به زمانی حدود 2 تا 4 ماه و در برخی موارد تا 6 ماه وقت لازم است.به این وجود در برخی موارد با توجه به شرایط  (مثلا دندان های جلو که در زیبایی موثر اند) پس از کاشت ایمپلنت روکش های موقت قرار خواهند گرفت تا زمانی که بتوان روکش اصلی را بر روی ایمپلنت قرار داد.

پیشنهاد خوب برای کسانی که به دنبال بهترین دندانپزشک اصفهان برای خدمات دندانپزشکی خود هستند.

بهترین دندانپزشک اصفهان

 

دکتر ندا مکانیک

دندانپزشک اطفال، ایمپلنت، زیبایی

دارای CERTIFICATION (مدرک دانشگاهی)

ایمپلنت ITI و ایمپلنت SIC از سوئیس

Dio از کره

zimmer از آمریکا

و ترمیمی و زیبایی

CERTIFICATION زیبایی از آکادمی آمریکا

کلیه خدمات دندانپزشکی توسط خانم دکتر ندا مکانیک در شهر اصفهان با تجربه ودانش بالای خانم دکتر ارائه می شود، از خدمات برجسته خانم دکتر ندا مکانیک می توان به:

برای آشنایی بیشتر با هر کدام از خدمات دندانپزشکی که توسط خانم دکتر ندا مکانیک ارائه می شود می توانید بر روی آن ها کلیک کنید.

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری مطب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

Leave a Comment