ایمپلنت دندان دائمی

آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

از آنجا که ایمپلنت دندان دقیقاً مانند دندانهای طبیعی شما به نظر می رسد و احساس می شوند، می توانند به بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس شما کمک کنند. بسیاری از افرادی که به دلیل دندان های از دست رفته دارای شکافی در دهان خود هستند می توانند پس از دریافت ایمپلنت دندان خود با غرور لبخند بزنند.

گذشته از زیبایی شناسی کاشت ها، صحبت کردن و غذاخوردن را برای شما آسان تر می کنند زیرا دندانپزشک با گذاشتن تیتانیوم آنها را در فک شما ایمن می کند. لازم نیست نگران از بین رفتن ایمپلنت خود به مرور زمان مانند دندان مصنوعی باشید. از آنجایی که آنها به دندانهای دیگر شما متصل نیستند ، کاشت دندان از سلامت کلی دهان شما پشتیبانی می کند.

گزینه های کاشت دندان از جمله مینی کاشت، پروتز و پل وجود دارد. به عنوان یک بیمار ترمیمی فعلی یا آینده، این امر برای شما محتاط است که در مورد مزایا و اشکالات هر یک اطلاعات کسب کنید تا بتوانید بهترین تصمیم برای جایگزینی دندان را برای شیوه زندگی و ترجیحات خود بگیرید.

 

ایمپلنت دندان چه مدت طول می کشد؟

احتمالاً شنیده اید طول عمر یک ایمپلنت دندان 25 سال یا بیشتر است، البته این درست است، تا زمانی که شما از آنها مراقبت صحیح کنید. اینکه ایمپلنت دندان برای همیشه ماندگار شود، تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله:

  • چقدر به مراقبت از کاشت های دندانی خود مانند نخ دندان و مسواک زدن هر روز، هر شش ماه یک دندانپزشک مراجعه می کنید.
  • از جویدن یا گاز گرفتن چیزهای بسیار سخت مانند نوک قلم یا مداد و جلوگیری از باز کردن چیزهایی با دندان خودداری کنید.
  • دندانپزشک شما در کار گذاشتن ایمپلنت دندان شما چقدر ماهر است. کارشناسان می دانند چگونه می توان پیشرفت استخوان بندی را ارزیابی کرد و اینکه آیا استخوان فک شما به طور کامل ایمپلنت را جذب کرده است یا خیر.
  • سبک زندگی و سلامت کلی شما

در صورت نیاز به روش پیوند استخوان، کاشت دندان ها چقدر طول می کشد؟

برای افزایش استحکام و تراکم استخوان فک خود، کمتر از 10 درصد افرادی که از کاشت دندان استفاده می کنند به حداقل نیاز به پیوند استخوانی تهاجمی دارند. از بین رفتن تراکم فک معمولاً ناشی از تروما، عفونت، بیماری یا ریزش دندان است. پیوند استخوان یک روش ایده آل برای بازگرداندن سلامت استخوان فک است، بنابراین می توانید از ماندگاری ایمپلنت دندان لذت ببرید.

 

چهار نوع پیوند استخوان برای کاشت دندان وجود دارد:

  • گرافت اتوژن: این روش محبوب ترین نوع پیوند استخوان است و شامل از بین بردن پیوند استخوان کوچک از باسن شما، جایی که استخوان ها غنی از مغز هستند و می توانند سلول های استخوانی زیادی را تأمین کنند.
  • Allografts: به جای استفاده از استخوان از بدن خود، آلیوگرافها برای تهیه پیوند استخوان به اهداکنندگان انسان اعتماد می کنند.
  • Xenografts: این پیوند استخوان از یک منبع انسانی نیست، بلکه از حیوان است- معمولاً یک گاو. کاملاً با ترکیب استخوان و آناتومی شما سازگار است.
  • پیوند استخوان آلوپلاستیک: به جای استفاده از عناصر طبیعی استخوان، پیوندهای آلوپلاستیک گرافتهای مصنوعی، فسفات کلسیم هستند که قابل جذب و غیر قابل جذب هستند.

آیا کاشت دندان موفقیت آمیز است؟

طبق آمار انجمن جراحان دهان و فک و صورت آمریکا (AAOMS)، ایمپلنت های دندانی از میانگین موفقیت 95 درصدی برخوردار هستند، اما موفقیت آنها بستگی به مکان دندان های از دست رفته شما و سلامتی و شیوه زندگی شما دارد.

از آنجا که به استخوان لثه و فک نفوذ می کنند، ممکن است برخی از افراد، مانند افرادی که از دیابت یا سیگار رنج می برند، مناسب ایمپلنت نباشند. قبل از ارائه یک یا چند راه حل دائم در زمینه کاشت دندان، دندانپزشک شما دندان ها، فک و استخوان های لثه شما را معاینه می کند و به شما اطلاع می دهد که کاندیدای خوبی هستید یا خیر.


پیشنهاد خوب برای کسانی که به دنبال بهترین دندانپزشک اصفهان برای خدمات دندانپزشکی خود هستند.

بهترین دندانپزشک اصفهان

 

دکتر ندا مکانیک

دندانپزشک اطفال، ایمپلنت، زیبایی

دارای CERTIFICATION (مدرک دانشگاهی)

ایمپلنت ITI و ایمپلنت SIC از سوئیس

Dio از کره

zimmer از آمریکا

و ترمیمی و زیبایی

CERTIFICATION زیبایی از آکادمی آمریکا

کلیه خدمات دندانپزشکی توسط خانم دکتر ندا مکانیک در شهر اصفهان با تجربه ودانش بالای خانم دکتر ارائه می شود، از خدمات برجسته خانم دکتر ندا مکانیک می توان به:

برای آشنایی بیشتر با هر کدام از خدمات دندانپزشکی که توسط خانم دکتر ندا مکانیک ارائه می شود می توانید بر روی آن ها کلیک کنید.

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری مطب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

Leave a Comment